İtalya Konsolosluğu Ankara

İtalya Konsolosluğu Ankara temsilciliği üzerinden vize başvuru adımlarının tamamlanması ve takip adımının gerçekleştirilmesi için kusursuz bir sistem geliştirilmiştir. Başvuru adımlarında kalacağınız süreye göre talep etmeniz gereken vizede ve doldurmanız gereken formda değişim olacaktır. Atatürk Bulvarı, 118 Ankara adresi aracılığı ile vize başvurusu için derlemiş olduğunuz belgelerin iletilmesini sağlayabilirsiniz. İtalya Konsolosluğu belgeleri değerlendirerek en geç 4 hafta içerisinde size vize sonucuna dair bilgilendirme de sunacaktır.

İtalya Konsolosluğu İstanbul

İtalya Konsolosluğu İstanbul temsilciliğinin adresi Tom Tom Kaptan Sokak, 5 34433 Beyoğlu olarak belirtilmiştir. Temsilciliğe bizzat gelmenizin hemen öncesinde sizin işlem türünüzün dijital olarak gerçekleştirmeye uygun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Son dönemlerde pandeminin de etkisi ile işlemlerin büyük bir çoğunluğunun online olarak tamamlanmasına imkan sunulmaktadır. İletişim sürecinde eğer bizzat gelmenize karar verilirse randevu almanız istenmektedir. Konsolosluğa gelmenizin nedeni vize başvurunuzun ret yanıtı alması ise öncelikli olarak vize başvurunuzun ret yanıtına itiraz için randevu almalısınız. Bu randevular sadece haftanın belirli günlerinde sunulmaktadır.

İtalya Konsolosluğu İletişim

İtalya Konsolosluğu iletişim aşamalarını aktif telefon numarası üzerinden tamamlayabilirsiniz. 0312 457 4200 ve 0212 243 1024 numaraları mesai saatleri içerisinde sorunsuz şekilde hizmet vermektedir. Bu numaraların yanıt vermesinin sonrasında konsoloslukta dilediğiniz birime bağlantı sağlanacaktır. [email protected] mail adresi de kişilere kesintisiz hizmet vermektedir. İlettiğiniz maillerin içeriğinin açık ve anlaşılır olması amaca yönelik olmasına da dikkat edilmelidir. İtalya Konsolosluğu gönderilen maillerin en kısa sürede yanıt bulması için size uygun fırsatı sunacaktır.

İtalya Konsolosluğu Randevu

İtalya Konsolosluğu randevu alma adımlarında kişilerin dijital randevu sistemini kullanması gerekecektir. Kimlik bilgilerinizi girerek adınıza randevu oluşturabilirsiniz. Randevu oluşturma adımlarında belirlenen gün ve saatte değişim yapmak isterseniz yetkililere durumu bildirebilirsiniz. Randevusuz olarak gelen kişilerin pandemi nedeni ile işlemlerinin tamamlanmayacağı da hatırlatılmalıdır. Randevuların hazırlanmasından belgelerin derlenme sürecine kadar her aşamada uzman kadromuz ile hizmetinize hazırız. Sadece yetkililerimizi le iletişim kurarak hizmet politikamız hakkında bilgi almanız yeterli olacaktır. vize başvurularını takip etmek sizin için eşsiz bir hal alacak!

Menü
Acil Vize