İtalya Erasmus Vizesi Gerekli Evraklar

Ulusal vize prosedürlerine göre İtalya Erasmus vizesi gerekli evraklar hazırlanır ve başvuruya geçilir. Başvuru öncesinde hazırlanması gereken belgeler şöyle:

  • İmzalı olan uzun süreli vize talep formunun başvuru dosyasına eklenmesi isteniyor.
  • Son 10 sene içinde almak şartıyla geçerli olan pasaportların ibraz edilmesi gerekir.
  • Arka fonu beyaz ve güncel olan 2 tane biyometrik fotoğrafa yer verilmelidir.

Mezuniyet söz konusu ise Erasmus vize dosyasının içerisine diplomayı eklemeyi unutmamanız gerekir. Öğrencilerin ise belge ya da transkript olacak şekilde beyanda bulunması gerekir. Aynı zamanda öğrenci belgelerinin güncel ve imzalı olması üzerine sonuç alınabilir. Bunların dışında:

  • Muvafakatnameler için ebeveyn imzasına başvurulur ve dosyaya eklenmesi esas alınır.
  • Aslı ve kopyası olacak şekilde nüfus cüzdanını da eklemeyi unutmamanız gerekir.

Eğitim programları için sertifikalara yer verilir. Hatta programlardaki masrafların karşılanabileceğine dair teminatlar paylaşılır. Sadece programlar değil aynı durum diğer masraflar için de ele alınır. Şöyle ki:

  • Eğitim programları gibi konaklama masraflarının da teminatlar ile paylaşılması gerekir.
  • Geçerli olan eğitim burslarına ve de masraflara dair teminatlar ayrıca ele alınır.

İtalya Erasmus vizesi sahibi olmak isteyenler uluslararası geçerliliği olan sağlık sigortalarına yer vermelidir. Aynı zamanda sigortanın minimum 30 bin Euro teminat şartına uygun olması halinde belgeleriniz hazır olacaktır. Bir de tarafımıza başvuranlar otel – uçak rezervasyonlarına dair talepte bulunabilir. Tüm bu talepler eksiksiz olarak karşılanır ve vize başvurularının olumlu yönde sonuçlanması esas alınır.

İtalya Erasmus Vize Süresi Nedir?

İtalya Erasmus vizesi gerekli evraklar toplanır toplanmaz başvurulara geçilir. Bunun üzerine eğitim programlarına göre en az 3 en fazla da 12 ay olacak şekilde vize sürelerine netlik kazandırılır.

İtalya Erasmus Vizesinde Sponsor İsteniyor Mu?

Erasmus dışında olan eğitim programları için sponsorlar zorunlu kabul edilir. Ancak Erasmus programlarına dair böyle bir şarta yer verilmediği için vize başvuruları sırasında sponsor belgelerini hazırlamanız gerekmez.

İtalya Erasmus Vizesi Ne Zaman Çıkar?

Başvuru süresine bağlı olarak 7 – 10 gün aralığında sonuçlanır. Bunda resmi tatiller ve iş günü ele alınır.

Menü
Acil Vize