İtalya Erasmus Vizesi Başvuru Formu

Tercüme olacak şekilde İtalya Erasmus Vizesi başvuru formu doldurulur ve devamında belgelerin hazırlanması esas alınır. İstenilen belgeler:

  • Eski ve yıpranmış olmamak şartıyla pasaportların ibraz edilmesi istenir.
  • Eğitim belgelerinin de en güncel tarih ile birlikte dosyaya eklenmesi gerekir.
  • Varsa sponsor evrakları da eksiksiz olacak şekilde paylaşılmalıdır.

İtalya Erasmus vizesi için paylaşılan form bilgilerinin belgelerde olan bilgiler ile örtüşmesi önemli bir yere sahiptir. Ancak bu hususlara karşı olumlu yönde yanıt almanız ve vize dahilinde eğitim almanız mümkün olacaktır.

İtalya Erasmus Başvuru Formu Ücretsiz İndir

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi gibi çeşitli belgeler üzerinde durulur. Bunların başında gelen başvuru formuna dair ise indirme işlemlerine geçer ve işlemleri hızlandırırsınız.

İtalya Erasmus başvuru formu ücretsiz indir olanaklarından faydalananlar zaman kaybetmez. Herhangi bir ödeme yapmadan indirme linklerine tıklar ve cihaza yüklemeye başlarsınız. Cihaz üzerine kaydedilmesi halinde ise sayfalara ulaşmanız ve doldurmanız mümkün hale gelir.

İtalya Erasmus Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Form hem ikamet hem de oturum izni olarak paylaşılır ve doğru bilgiler ile doldurulması beklenir. İtalya Erasmus başvuru formu nasıl doldurulur merak edenlerin dikkate alması gereken şartlar şöyle:

  • Tamamı İtalyanca olacak şekilde doldurulduğu zaman kabul edilecektir.
  • Başvuru sahibi tarafından doldurulması ve son olarak imzalanması gerekir.

Aynı zamanda başvuru formunun 2 nüsha olarak teslim edilmesi istenir. 18 yaşından küçük olanlar için de ebeveyn izinlerine yer verilir ve bu şekilde başvuralar değerlendirmeye alınır.

İtalya Erasmus Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

İtalya Erasmus vizesi başvuru formu ve diğer belgeleri hazırlarken sonuçlanma süresini hesaba katmak gerekir. Bunun için resmi ve dini tatillere göre iş günü ele alınır. 7 ile 10 iş günü aralığında sonuçlanması sağlanır.

İtalya Erasmus Vize Belgeleri Nereye Teslim Edilir?

Başvuru formu başta olmak üzere talep edilen tüm belgeleri dosyaya ekler ve hazır hale getirirsiniz. Bunun üzerine İtalya Konsolosluğu veya Büyükelçilik üzerinden her biri değerlendirilir. Randevuya göre teslim edilen belgelere dair maksimum 10 günlük süreye yer verilir.

Menü
Acil Vize